Sök
Foder
Om Företaget
Spannmål
Foder
Växtskydd
Utsäde/gödsel
Olja
Kontakta oss
Bakåt
Klicka på det område ovan du vill ha mer information om.

Huvudkontoret

KLFs huvudkontor är beläget i de södra delarna av Kristianstad.
Här har den administrativa personalen varit placerad sedan 1976
då man byggde huvudkontoret. Innan dess fanns man på diverse
adresser i centrala Kristianstad.

Inne på huvudkontoret hittar man dels den administrativa personalen
men även säljarna har sina skrivbord här. Totalt sitter 15 personer
inne på ”Udden”.

Hitta hit: Huvudkontor

Öppettider: Vardagar 08.00-16.00

Kontakta vår administrativa personal

Erik Wildt-Persson

VD/Spannmålshandlare

Stefan Andersson

Administrativ chef

Petra Lövkvist

Foderorder, Löneadministratör, Medlemsärende, Hemsida

Rose-Marie Wennfalk

Kassa, Avräkningar, Leverantörsreskontra, Oljeorder

Monica Lindén

Reception, Leverantörsreskontra, Foderorder
Telefon: 044-285214 E-post: monica.linden@klf.nu

Mona Nilsson

Fakturering, Registerunderhåll, Garp-kontakt
Telefon: 044-285212 E-post: mona.nilsson@klf.nu

Jessica Björk

Avräkningar, Foderorder, Oljeorder
Telefon: 044-285216 E-post: jessica.bjork@klf.nu

Oljeorder

Beställning olja och diesel
Telefon: 044-285230

Kontakta våra säljare på växtodling

Lars Nilsson

Produktchef växtskydd, ansvarig ISO
Telefon: 044-285206 E-post: lars.nilsson@klf.nu

Göran Rosenqvist

Produktchef mineralgödsel och utsäde

Johan Yngwe

Produktchef mineralgödsel och utsäde
Telefon: 044-285202 E-post: johan.yngwe@klf.nu

Henrik Ask

Produktchef olja, Säljare växtodling
Telefon: 044-285217 E-post: henrik.ask@klf.nu

Jesper Bladh

Säljare växtodling
Telefon: 044-285210 E-post: jesper.bladh@klf.nu

Jonas Yngvesson

Säljare växtodling

Matts Runesson

Säljare växtodling

Kontakta våra säljare på foder

Malin Cederholm-Slåtterman

Produktchef foder
Telefon: 044-285209 E-post: malin@klf.nu

Katarina Mattiasson

Säljare nötfoder

Foderorder

Beställning av foder
Telefon: 044-285270 E-post: foder1@klf.nu